0
Sepette ürün yok.
Hesabım

KİŞİSEL GELİŞİM VE SİZ

  • Yayınlayan: Bursa Koçluk Merkezi

KİŞİSEL GELİŞİM VE SİZ

Kişisel gelişim kitapları okumak hoşunuza gidiyor, güzel etkili sözleri not etmekten ve sevdiklerinizle paylaşmaktan keyif alıyorsunuz…. Ne mutlu bizlere .. Neden mi ?

Ne mutlu bizlere çünkü, yaşadığımız toplumda sizler gibi, karanlığa söylenmek yerine bir ışık yakmaya hazır insanlar var … Tek kişi bile olsa topluma yararlı işler yapmaya eğilimli birisinin olması ile başlar herşey… Biliyoruz ki sudaki dalgaların sebebi de sadece suya düşen küçücük bir damladır.

Sizdeki bu umut verici yapı da kolay oluşmamıştır elbette. Büyük bir birikim ile olmuştur. Birçok kişisel gelişim kitabı okumuş, altlarını çizip defterinize not almış, yeri geldiğinde uygulamak ve kullanmak üzere hafızanıza yerleştirmiş olmalısınız.

Tebrikler … İçinizdeki devi uyandırmayı başarmışsınız .. Ve işte  şimdi bu içinizdeki devi harekete geçirme zamanı …

Çoğu zaman bu okuduğumuz kitaplardan öyle etkileniriz ve motive oluruz ki dünyayı değiştirebilecek güçte hissederiz kendimizi. Yeni bir sayfa açacağım .. Şöyle böyle çalışmalar yapacağım .. Düzenli sistemli şu şu şu işleri halledeceğim gibi sözler veririz kendimize. Amaaa…

Genellikle asıl sorun da burada başlar. Saman alevi gibi birden parlayıp geçiveren bir güçtür bu. Kişisel gelişimkitaplarını bazılarının gözünde değersizleştiren de aslında budur. “Yine mi o kitapları okuyorsun???İşe  yaramaaaz” diyerek küçümseyen insanlar oluşur çevrenizde .Ve her değerli şey gibi bu değerli yazıları ve emekleri de  bir çırpıda tüketme, karalama çabasına düşer herkes…

Asıl sorun var olan kişisel gelişim kitaplarından aldığınız motivasyonu sürdürülebilir kılabilmektir. Bunu başarabilen de birçok kişi var aslında. Başarılarının sebebi de motivasyonlarını canlı tutacak başka yollar bulmuş olmaları. Öğrendiklerinizi paylaştığınız ve sizinle aynı pencereden bakabilen bir eş, bir akraba ya da en iyisi sıkı bir dost bulmalısınız. Bütün birikimlerinizle sizi kitap aralarından alıp gerçek eylemlere doğru çekip çıkaracak bir dost eli  sizin gibi bu dünyayı deneyimlemiş, kişisel gelişim dünyasındaki bilgileri alıp özümseyebilmiş ve yaşamına yüklemiş bir dost bulun kendinize. Sizi kanlı canlı dinleyebilecek, konuşarak paylaşarak harekete geçmenizi sağlayabilecek birisi sizin içinizdeki motivasyonu sürdürülebilir kılabilir. Gerçek dost olmanın en büyük özelliği yargılamadan sizi dinleyebilmesidir. Dinler dinler dinler… Ve siz anlatırken kendinizi tekrar tekrar yaşarsınız.  Harekete geçme noktanızı da işte tam bu sırada fark edersiniz. Birden zihninizin ışıkları yanmaya başlar ve yürümeniz gereken yolu görürsünüz. Artık yolculuk ve değişim başlamıştır. Yolunuz açık, gelişiminiz daim olsun.

Emel CÖMERT

Certified Coach

 

“Bursa Koçluk Merkezi “ Kişisel gelişiminizde size uzanan dost eli …”

Yazar: Bursa Koçluk Merkezi

Bir cevap yazın