0
Sepette ürün yok.
Hesabım

Yaşam Koçluğu

Bursa Koçluk Merkezi > Koçluk > Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçluğu
“Bir yaşam koçu, bize yapabileceklerimizi yaptıran kişidir.”
Ralp Waldo Emerson
Yaşam sürecinde hayallerinize ve hedeflerinize ulaşmak için bir tür yolculuk yaparsınız. Bu süreçte yaşam koçunuz sizin yol arkadaşınız olur. İstediğiniz yere en sağlıklı, hızlı ve etkin şekilde ulaşmanızı sağlar. Kendi potansiyelinizi keşfetmenizi ve ortaya çıkarmanızı destekler, sizi motive eder. Yaşamınızda kendinize inşa ettiğiniz duvarları, güçlü sorular sorarak görmenizi sağlar, farkındalığınızı artırır. Bazı teknikler kullanarak hayatınıza farklı açılardan bakmanız için yardımcı olur.

Koçluk Nedir?
Koçluk bulunduğunuz yer ile gitmek istediğiniz yer arasındaki mesafeyi kapatmanıza yardımcı olan planlı bir sistemdir. Koçluk bir uygulama tekniğidir. En güzel düşlerinizi gerçekleştirmenize ve hep olmayı istediğiniz kişi olmanıza yardım edecek bir Koç ile bu sorunların cevaplarını araştırdığınızı hayal edin.
”Düşünceleriniz ne ise, hayatınız da odur. Hayatınızı değiştirmek istiyorsanız, düşüncelerinizi değiştiriniz.”
Koçluk, kişilerin hedeflediklerine ulaşabilmelerine yönelik , yol haritası ve eylem planı yapmalarına profesyonel destek sağlayan bir hizmettir. Tamamen kişinin özelinde oluşturulacak, gizlilik ve etik değerler çerçevesinde sunulan; Hayaller, istekler ve hedefleri belirleyip, Koçluk ve  NLP teknikleriyle hedeflere ulaştıran bir programdır. Koçlar, meslek ahlak ilkeleri ve standartlarına uygun davranırlar. Her Koçluk ilişkisinin merkezinde güven bulunur.

Kimler Koçluk Alabilir ?
Herkes koçluk alabilir. Koçluk almada yaş, cinsiyet, kariyer hiçbir sınır yoktur. Psikolojik bir sorununuz yoktur fakat hayatınızda tıkanmalar yaşıyor olabilirsiniz. Hayat kaliteniz düşmüş, mutlu olamıyor olabilirsiniz. Yaşam Koçluğu alarak en çok fayda sağlayacak kişiler, amaçlarına ulaşmak için atacakları adımlarda kendilerine söz vermeye hazır olan kişilerdir. Görüyoruz ki; hayatlarının zaten mükemmel olduğunu düşündüğümüz insanlar bile bir Profesyonel Koç ile çalışıyorlar.
İnsanlar  kendi çabalarıyla hayatlarında değişiklik yapmaya karar verdiklerinde, motive olmak, kararlı durmak ve aynı rotada kalmak zaman zaman zor olabilir. Kişiyi geride durmak zorunda bırakan alışkanlıkları kırmak da oldukça zor bir şeydir. Bir Koç ile, her attığınız adımda sizi destekleyen ve arkanızda duran, size ilham veren, motive eden, çabalarınızı ölçümleyebilen ve gerçekten istediğiniz şeye doğru odaklanmanızı sağlayarak bu odaktan sapmamanızı sağlayan bir yol arkadaşına sahip olursunuz.

Koçlar; beğenmediğiniz huylarınızı ve eski alışkanlıklarınızı terk etmenize, sorunlarınızı, çatışmalarınızı çözmenize yardımcı olabilirler. Hayatınızın dengeli, uyumlu, anlamlı olmasına, sizin daha başarılı, doymuş ve mutlu olmanıza, önceliklerinizi belirlemenize, hedefler koymanıza ve hatta bunlara ulaşmanızı engelleyen engelleri görmenize yardımcı olabilecekleri gibi, kendinizi daha iyi tanımanıza, güvenmenize, yeteneklerinizin gelişmesine, yeni beceriler kazanmanıza, yeni fırsatlar yaratmanıza da yardımcı olabilirler.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

İsterseniz Sizi Arayalım