0
Sepette ürün yok.
Hesabım

Öğrenci Koçluğu

Bursa Koçluk Merkezi > Koçluk > Öğrenci Koçluğu

AİLE MUTLULUĞUNUZ İÇİN

ÖĞRENMEYİ ÖĞRETEN ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

*Çocuğunuzun ders çalışmamasından yana dertliyseniz,
*Geleceğine ait kararsız ve hedefsiz olduğunu düşünüyorsanız,
*Dersler ve okul konusunda isteksiz görüyorsanız ve sürekli bu yüzden aranızda kavgalar çıkıyorsa,
*Bilgisayar ve telefon bağımlısı olduğunu düşünüyorsanız,
*Ergenlik dönemi sorunları yaşıyorsanız,
*İletişim sorunları yaşıyorsanız ve nasihatlerinizin hiç dikkate alınmamasından şikayetçiyseniz…
Yalnız değilsiniz…
Günümüz koşullarında bir çok öğrenci ve ebeveynin yaşadığı ortak sorunlar ile karşı karşıyasınız demektir. Bu sorunların bir veya bir kaçını yaşıyorsanız sizlerin de bir öğrenci koçluğu desteği almanız yerinde olacaktır…
Öğrenci Koçluğu öğrenciler ile yapılan koçluk türüdür. Diğer koçluk alanlarına göre biraz daha farklıdır çünkü bu alanda koçun yeterliliği daha da önem kazanır. Temelde öğrencinin ders başarısını arttırma odaklı bir çalışma olduğu düşünülse de sadece bu alana hizmet etmekle kalmaz. Çocuğun tüm yaşam bileşenlerinin ele alındığı ve bütünselliğinin içinde,  dengeye ulaşmasının sağlandığı bir sistemdir.
Sözcük olarak bakıldığında  “öğrenci” sadece bir eğitim terimidir. Gerçekte ”öğrenci” sözcüğü ardında; ”öğrenci” olma boyutu ile ele alınamayacak kadar büyük değerler taşır.

Öğrenci kavramı, bir ailenin en değerli varlığı olan evladını, okulun bir ferdini, zevkleri, hayalleri, yetenekleri ve dolu dolu yaşamı ile eşsiz bir varlık olan bireyi temsil eder.

– Ebeveynlerin kendi bilgi, beceri ve tecrübeleriyle yetiştirdiği çocuk, bir taraftan hızla gelişen teknolojiye ayak uydururken diğer taraftan da iyi bir gelecek için onu eğitmeye çalışan eğitim kurumları arasında sıkışıp kalmıştır.
Öğrenci Koçluğu, çocuğun yaşam kalitesini arttırmak, hayat başarısına ulaşmasını sağlamak için yapılan koçluk çalışmalarıdır. Bu çalışmalar öğrencinin gelecek yaşamı açısından da büyük katkı sağlar. Çünkü öğrencilik uzun bir süreçtir ve çocuğun gelecek hayatının oluşmasında çok önemli bir rol oynar. Bu süreç çocuk kadar aile için de oldukça sancılı geçer. Çocuğun başarılı olması durumunda da başarısız olduğu durumlarda da ayrı ayrı sorunlar gündeme gelebilir. Bu durumda ailelerin başvurabileceği en etkili yöntem öğrenci koçluğu olacaktır.
Öğrenci, hayatındaki birçok şeyi farkında olmadan yaşar, geçer. Bu nedenle sorunlarını görmesi, değerlendirmesi pek mümkün olmaz ve kendinin hatalı olduğu davranışları da kabullenip düzeltme yolunu seçemez. Onun hayatında genellikle ailesinin aldığı kararlar uygulanır, ailenin yönlendirmeleri ve ısrarları ile çocuğa yön verilmeye çalışılır. Sürekli bir nasihat bombardımanına maruz bırakılan öğrenci bir süre sonra duyarsızlaşır ve hiç birinden etkilenmez hale gelir. İşte tam bu noktada devreye giren Öğrenci Koçu önce öğrencinin değerleri, yaşam şartları ve gelecek beklentileri gibi birçok konuda çocuğu keşfe çıkar. Öğrenciye kendi yaşamını yansıttığında öğrencide bir uyanış süreci başlar. İlk kez kendi hayatı üzerinde daha derin ve daha dikkatli düşünmeye başlar. Artık farkındalık başlamıştır. Yaptıkları, yapmadıkları ve yapması gerekenler artık kendi elindedir ve yaşamını şekillendirmeye başlar. Öğrenci koçu ona yolu göstermez yolu buldurur. Talimatlar, nasihatler vermez kendisinin görmesini sağlar. Tüm bu değişimleri yaşarken de öğrenciye yoldaşlık eder.
Sizler de ebeveynler olarak çocuğunuzu nasihatler ve emirler ile yönetemeyeceğinizin farkına varmalısınız. Çocuklarınız ile karşılıklı gerginlikler yaşamak ve aile hayatınıza zarar vermek yerine yaşamın güzelliklerini görüp hayatın tadını çıkarabilecek zamanlar üretmelisiniz. Çocuklarınız ile daha mutlu günler için Bursa Koçluk Merkezi’nin alanlarında uzman ve deneyimli öğrenci koçları ile tanışın.
Unutmayın,  çocuklarınız bir daha bu yaşlarında olmayacaklar… Ve siz bunu fark ettiğinizde artık yanınızda da olmayabilirler.
Bu günlerinizin tadını doyasıya çıkarabilmeniz dileğiyle.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

İsterseniz Sizi Arayalım