0
Sepette ürün yok.
Hesabım

Ebeveyn Koçluğu

Bursa Koçluk Merkezi > Koçluk > Ebeveyn Koçluğu

Ebeveyn Koçluğu

Ebeveyn Koçluğu; anne baba ve çocuklar arasında doğru ilişkiler kurulmasına katkı sağlayan profesyonel bir süreçtir. Evliliklerde ebeveynlere yol göstererek aile bireylerinin birbirlerini daha iyi tanıma ve anlamalarına yardımcı olur. Sorunların çözümünde aile bireylerinin önemli rolleri olduğunu kabul eder, problemi aile içerisinde ele alır ve aile bireyleriyle tek tek çalışır.
Bu şekilde yapılan çalışma çoğu kez bireylerin birbirlerini anlamasını ve aile ilişkilerinde sağlıklı iletişimi geliştirir. Ebeveyn Koçluğu; aile içindeki tüm kişilerin kendilerine ve ailesine daha fazla zaman ayırmasına ve geleceklerine dair daha iyi planlar yapmalarına yardımcı olur, kişilerin güçlü ve zayıf yönlerini keşfettirir. Aile hayatında çıkan engelleri zorlanmadan aşmalarına ve hayat kalitelerini arttırmaya yardımcı olur.
Ebeveyn Koçluğu sürecinde gerektiğinde aileye eğitim verilir. Ebeveyn Koçluğu; aile bireyleri arasında iletişim ortamını geliştirmeyi, mutlu bir aile tablosu oluşturmayı, aile içi ortak hedefler belirlemeyi, evliliğinizi tüm dış etkenlerden koruyabilmeyi, ailenin tüm ortak değerlerini belirlemeyi, çıkabilecek tartışmaları kırıcı olmadan yapabilmeyi ve sorunları sağlıklı bir iletişim yoluyla çözümleyebilmeyi, hayatınıza renk katmayı ve sürprizler hazırlayıp evliliklerdeki heyecanın ve eşler arası uyumun yeniden canlanmasını, iş ve özel yaşamı birbirine karıştırmadan yaşamayı, eşler arasında saygı ve sevgiyi dengelemeyi, sevgi dilini öğrenmeyi kazandırır.
Aile Koçluğu aile içinde anlaşmazlık yaşayanlar, çocuklarıyla yeterince ilgilenemeyen ebeveynler, boşanma eşiğine gelmiş çiftler ve aile hayatına değer verip bunu daha iyi yapmak isteyen tüm aileler için uygundur.

İsterseniz Sizi Arayalım