0
Sepette ürün yok.
Hesabım

Ebeveyn Koçluğu

Bursa Koçluk Merkezi > Koçluk > Ebeveyn Koçluğu

Ebeveyn Koçluğu; anne baba ve çocuklar arasında doğru ilişkiler kurulmasına katkı sağlayan profesyonel bir süreçtir. Ebeveynlere yol arkadaşlığı yaparak aile bireylerinin birbirlerini daha iyi tanıma ve anlamalarına yardımcı olur. Sorunların çözümünde aile bireylerinin önemli rolleri olduğunu kabul eder, problemi aile içerisinde ele alır ve gerektiğinde aile bireyleriyle tek tek çalışır.

Bu şekilde yapılan çalışma çoğu kez bireylerin birbirlerini anlamasını ve aile ilişkilerinde sağlıklı iletişimi geliştirir. Ebeveyn Koçluğu; aile içindeki tüm kişilerin kendilerine ve ailesine daha fazla zaman ayırmasına ve geleceklerine dair daha iyi planlar yapmalarına yardımcı olur, kişilerin güçlü ve zayıf yönlerini keşfettirir. Aile koçluğu, aile hayatında çıkan engelleri zorlanmadan aşmalarına ve hayat kalitelerini arttırmaya yardımcı olur.
Ebeveyn Koçluğu sürecinde gerektiğinde aileye eğitim verilir. Ebeveyn Koçluğu; aile bireyleri arasında iletişim ortamını geliştirmeyi, mutlu bir aile tablosu oluşturmayı, aile içi ortak hedefler belirlemeyi, ailenizi tüm dış etkenlerden koruyabilmeyi, ailenin tüm ortak değerlerini belirlemeyi çıkabilecek tartışmaları kırıcı olmadan onarabilmeyi, sorunları sağlıklı bir iletişim yoluyla çözümleyebilmeyi kazandırır.
Aile Koçluğu; aile içinde anlaşmazlık yaşayanlar, çocuklarıyla yeterince ilgilenemediğini düşünen ebeveynler, gündeminde boşanma olan çiftler ve aile hayatına değer verip bunu daha iyi yapmak isteyen tüm aileler için uygundur.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

İsterseniz Sizi Arayalım