0
Sepette ürün yok.
Hesabım

Aile Eğitimi

Eğitimin Amacı :

Toplumda şiddetin, uyuşmazlıkların, psikolojik yaraların,yaşamdaki mutluluk ya da mutsuzluk oranlarımızın , başarılı olup olmamamızın en derinleri sorgulandığında çoğu kez sağlıklı bir ailede büyüyüp büyümediğimiz, orada zihnimize atılan tohumlar, örnek oluşturan modeller ve izlenimler, yaşadığımız iyi ya da kötü anıların etkisini hiç tereddütsüz ortaya çıkaracaktır..
Bu anlamda toplumun çekirdeğini oluşturan “aile “ kavramının öylece yalnız ve kendi haline bırakılmasına müsade edilmemelidir.
Hiç şüphesiz ailedeki yetişkinlerin yaşadığı olumlu ya da olumsuz her tecrübe karşısında takındıkları tutumlar , hem kendi yaşam kalitelerine hem de dünyaya getirdikleri çocuklara sirayet edecektir.
Bu nedenle ailelere bir nevi psikolojik anlamda oksijen takviyesi görevini üstlenen aile eğitimlerimizle , anne babaların ve çiftlerin yaşadığı sorunlara , çıkmazlara karşı yönetim becerileri kazanmaları ,kendi aralarındaki iletişim biçimlerini , yaşamda ki tutumlarını , dahası potansiyellerini en iyi yönde kullanabilen bireylerden oluşan aile topluluklarının , yarının yetişkinlerine ve dünyaya , ayrıca bugünkü mutluluk ve yaşamsal tatmin düzeylerine olumlu izler bırakacak eğitim ve seminerlerle buluşmalarını sağlamaktır.

Aile Eğitimlerinin içeriği:
Anne Babalık,
Evlilik
Ailede Uyum ne anlama gelir,
Anlaşmazlıkların temel sebepleri nelerdir?
Aile içi iletişim, Çocukla iletişim ,
Geliştiren anne babalık,
Tutumlar

Eğitimin Süresi —

Eğitim Yeri : Bursa Koçluk Merkezi Ofisi / Belirlenen Oteller

Ön Koşul : Tüm yetişkinler,( evli –bekar- Nişanlı- çocuklu yada çocuksuz aileler, bebek bekleyen çiftler, aile büyükleri ) için uygun düzeyde bir eğitimdir.

İsterseniz Sizi Arayalım