0
Sepette ürün yok.
Hesabım

Kurumsal Koçluk

Kurumsal Koçluk

Kurumsal Koçluk; yöneticilik yetkinliklerini, çalışan sorumluluğunu, takım çalışmasını, satış, iç ve dış iletişim, verimlilik, hedef belirleme, stratejik planlama ve daha bir çok alanda kurumu ve çalışanları geliştiren bir koçluk çeşididir.
Kurumun vizyonu ile çalışanların vizyonunun aynı hedefe yönelmeleri ve kurumdaki verim artışının sağlanması amacıyla Kurumsal Koçluk en etkili yöntemdir.
Kurumsal Koçluk, kurumların ve çalışanlarının katma değerlerini arttıracak biçimde değişmelerine ve güçlü yanlarını ortaya koymalarına destek olur. Koçluk süreci bir çok farklı yolla olabilir.Her bir çalışana bireysel koçluk yapılabileceği gibi takım olarak ta takım koçluğu yapılabilir. Şirket içi yöneticilerin liderlik becerilerini geliştirebilmelerini sağlayacak eğitimler ve çalışanların ihtiyaç duyacakları eğitimler Kurumsal Koçluk sürecinde planlanır ve uygulanır.
Kurumsal koçluk, kurumda çalışan kişi ve koç arasında kuralları olan bir ilişkidir. Kurumsal koç, çalışanların kendi ihtiyaç ve istekleri ile kurumun hedefleri arasında dengeyi kurmaları ve başarılı olmaları için bireylere destek olur. Koçluk çalışmaları sonrasında verimlilik artışı, çalışanlar arasındaki iletişimin ve ilişkinin güçlenmesi, kurumsal bağlılığın artması vb. çıktılar elde edilir.

İsterseniz Sizi Arayalım