0
Sepette ürün yok.
Hesabım

"MUTLU İNSAN ATÖLYESİ" Eğitimi

Bursa Koçluk Merkezi > Eğitimlerimiz > “MUTLU İNSAN ATÖLYESİ” Eğitimi

MUTLULUK ALGIMIZ

Mutluluk her davranışın, her dileğin nihai sonucu ve temel amacıdır. Yaptığımız her eylemi, kurduğumuz her hayali aslında mutlu olmak için yaparız. Kendinize  “Bunu niçin yapıyorum ?” diye sürekli sorsanız genellikle nihai cevabınız “Mutlu Olmak İçin “ olur.

Peki mutluluk; Aramakla bulunacak bir yer midir?  Varılacak bir son durak mıdır?

Her ne kadar mutluluk bir sonuçmuş gibi görünse de aslında bir süreçtir, bir yolculuktur.

Adım adım inşa edilen bir şaheserdir…

“Mutluluk aranılarak bulunacak bir şey değildir. Mutluluğu ancak inşa edebilirsiniz.”

Hayatımızın asıl yöneticileri olan duyguların içinde en güzel, en güçlü duygu mutluluk. Bazen  mutluluk ve mutsuzluk üzerine uzun uzun  düşünürüz. Nelerden  mutlu, nelerden  mutsuz olduğumuzu anlamaya çalışırız. Kendimize ait sonuçlar bulduğumuz gibi belki evrensel bazı sonuçlara da ulaşırız. İnsanoğlu çağlar boyunca hep bu soruya cevap aramış, genellememeler yapmaya çalışmış olsa da çoğunlukla mutlu olma becerisinin herkesin kendi içinde saklı olduğu gerçeğine ulaşmışlar.

Mutluluğu  “Bütün özlemlere eksiksiz ve sürekli olarak ulaşılmaktan duyulan kıvanç durumu, ongunluk, kut, saadet, bahtiyarlık, saadetlilik” olarak tanımlıyor Türk Dil Kurumu …

Mutluluğu tanımlamak için en güzel mutluluk tariflerinden birini ise Yunan filozof  Epikür yapmıştır. Ona göre mutlu olmak için insanın maddiyata ihtiyacı yoktur. Mutlu olmak için insanın üç şeye ihtiyacı vardır: “Dostluk, Özgürlük ve Düşünmek.” Epikür, gerçek mutluluğun insanın içinden geldiğine inanır.

Descartes’a göre mutluluk erdeme, erdem de aklın iyi kullanılmasına bağlıdır. Descartes ise  mutluluğu “bir ruh memnunluğu ve iç hoşnutluğu” olarak tanımlar.

Her zaman mutlu olmak, her olayı Polyanna gibi mutluluk içinde karşılamak mümkün değildir elbette. Kızgın, kırgın ,üzgün olduğumuz anları, hayatın getirdiği  kayıpları nasıl görmezden gelebiliriz. Bu gerçeklerin arasında sanki hiçbir şey olmamış, çok  mutluymuşuz gibi yaşamamız ne kadar gerçekçi ve ne kadar sağlıklı olabilir. Tüm duyguların yaşanması ancak en kısa zamanda iç huzuru dediğimiz mutluluk haline geçebilmemiz önemlidir.

Madem ki mutluluk içimizde peki neden görüp, çıkarıp, kullanamıyoruz? Madem ki mutluluğu biz inşa ediyoruz neden yapamıyoruz? Aslında kültürümüz, yetiştirilme şartlarımız, yargılarımız her şey bizim mutluluk anlayışımızın da temelini oluşturuyor. O halde ne yapmalıyız? Kabullenip, kaderimiz deyip mutlu olma çabalarımızı bırakacak mıyız?

Elbette  hayır…Çünkü aslında mutluluk öğrenilebilen bir şeydir. Mutlu olmayı ya da mutsuz olmayı çocukluğumuzda öğrenmeye başlıyoruz. Aslında  Mutluluk bir tercihtir.” Çünkü  mutluluk tamamen bizim tercihlerimizle şekilleniyor. İstersek hemen, şimdi, burada mutlu olabiliriz. Yeter ki mutlu olmayı tercih edelim.

“ MUTLU İNSAN ATÖLYESİ ”  EĞİTİM PROGRAMI:

“Mutlu İnsan Atölyesi” bir  “Kendine Koçluk”  yolculuğudur.

“Mutlu İnsan Atölyesi”  eğitiminde  ruhumuzun en saklı köşelerine yolculuk yapıyor, hayatın koşuşturması içinde ihmal ettiğimiz benliğimizin, kim olduğumuzun farkına varıyoruz. Kendimizle kucaklaşıyor ,  çevremizle olan ilişkilerimize objektif bir gözle bakmayı öğreniyoruz. Hayatımız boyunca karar  verdiğimiz  tüm  eylemlerimizin, niyetlerimizin ardında yatan sebepleri  konuşuyor ve içimizdeki  ben ile  yüzleşiyoruz.  İsteklerimizi ,  hedeflerimizi  bugün ya da  gelecekte olmak istediğimiz insanı konuşuyor  ve oraya varabilmek için yollar arıyoruz.

Bu eğitimden sonra hayatınızdaki yol ayrımını yaşayabilirsiniz. Uzun zamandır aklınızın içinde dönüp duran o sorulara cevaplar  bulduğunuzu  hissedebilir ,  yaşamınızdaki  anlamı keşfedebilir  , aile ,  evlilik,  ebeveynlik ,  flört ya da  iş yaşamınızdaki ilişkilerinizde bir iletişim sihirbazı olabilmenizin kapılarını açabilirsiniz. Çünkü mutluluk öğrenilebilen bir şeydir. Mutlu olmayı ya da mutsuz olmayı çocukluğumuzda öğrenmeye başlarız. Ve aslında  Mutluluk bir tercihtir.”

Bizimle birlikte gelişmeye, fark etmeye, bilinç altınızın derinliklerine bakmaya, yaşamınız boyunca hissettiğiniz  duygusal karmaşaları  anlamlandırmaya, mutlu olmayı yeniden öğrenmeye var mısınız?

        Detaylı bilgi ve kayıt için lütfen iletişime geçin: 0224 451 16 10

Mutlu İnsan Atölyesi İçeriği ;

·         Mutluluk Algımız

·         Yaşamın Matematiği

·         Kendine Koçluk

·         Duygusal Zeka

·         Değerlerimiz

·         Yaşamda Denge

·         İletişim Sihirbazı Olmak

·         Kişisel farklılıklarımız

·         İlişkiler

·         Aile ve Ebeveynlik