0
Sepette ürün yok.
Hesabım

TEMEL ENNEAGRAM EĞİTİMİ

Bursa Koçluk Merkezi > Eğitimlerimiz > TEMEL ENNEAGRAM EĞİTİMİ

Eğitimin Amacı

ENNEAGRAM EĞİTİMİ – İNSAN TANIMA SANATI

Herkes birbirine benzer, herkes birbirinden farklı. Tanıyarak iletişim kurmak için enneagram eğitimi. Enneagram nedir? Enneagram, kendini tanıma, arama sürecinde dünyanın bilinen en etkili metodolojisidir. Enneagram, bir bütün halinde var olan asıl benliğinizi henüz bilmediğiniz yönleriyle keşfetmenizi sağlayan bir sistemdir. Enneagrama insanın mahiyeti ve gelişimi ile ilgili bütün bilimsel disiplinlerin birleşik alan teorisi olarak bakılabilir. Enneagram insanı bir bütün olarak ele alma ve insanı gelişim potansiyelleri ve patolojik eğilimleri ile birlikte inceleme imkanı sunan bir yöntemdir. Enneagram, başkalarını anlama ve kendini tanıma konusunda dünyanın en eski yöntemlerinden biridir.

Eğitimin İçeriği;

  • Kişilik- mizaç- karakter nedir?
  • Enneagramın tarihçesi enneagramın kullanım alanları
  • insanın 3 potansiyeli: – fiziksel potansiyel – duygusal potansiyel – zihinsel potansiyel
  • 9 kişilik tipi: – genel özellikleri – iletişim tarzları – kör noktaları – motivasyon kaynakları – kişilik tipi künyesi: kanatlar rahat tip stres tip ilişkisiz ama benzer tipler – sağlıklı- sağlıksız yönelimleri – stres analizi ve korunma yolları – eğilimli olduğu psikolojik hastalıklar, çözüm ve tavsiyeler çocukların enneagram analizi: – destek önerileri – öğrenme süreci – rehberlik edenlerin bu çocuklara kazandırması gereken tamamlayıcı özellikler

Eğitim Süresi; 10 Saat

Eğitim Size Ne Kazandırır?

İnsan ilişkilerinin dinamiğini kavrama birlikte çalıştığınız kişilerle etkili ve verimli çalışma motivasyon ve performansı arttırma çocukların mizaçlarını tanıyarak gelişimsel süreçlerinde sağlıklı rehberlik yapabilme ruh sağlığı profesyonelleri için tanı sürecinde mizaç ve kişiliğin etkisini fark ederek terapiyi kolaylaştırma öğrencilerin öğrenme süreçlerine ve mesleki yönlendirmelerine sağlıklı katkı sağlama kendini tanı, kendini yönet, kendini geliştir!

‘’kendin olmaya karar ver ve bil ki kendini bulan kimse ızdıraplarını yok eder. ‘’ Matthew Arnold

Eğitim Yeri; Bursa Koçluk Merkezi Ofisi , İlgili şirketinizin toplantı salonu veya Belirlenen oteller

Ön Koşul ; —