0
Sepette ürün yok.
Hesabım

Nefes Koçluğu

Bursa Koçluk Merkezi > Koçluk > Nefes Koçluğu

NEFES KOÇLUĞU VE ÖNEMİ;

Bedenimizde biriken toksinlerin, %70 inin nefes ile atılır. Oksijen yetersizliği , kanserin ve diğer anaerobik hastalıkların ( oksijensiz hücrelerde oluşan hastalıklar) gelişmesine sebep olur. İnsanlar ortalama olarak nefes alma kapasitelerinin sadece %30 unu kullanıyor. Yeterli oksijen kandaki ph değerini dengeler, hafıza ve metabolizma hızını artırır.tansiyonu dengeler ve bağışıklık sistemini güçlendirir.
Strese neden olan korku endişe heyecan ve öfke gibi durumlarda bilinç dışı olarak nefesimizi tutarız, bu da bedenimizde blokajlara yol açıp ,tıkanıklıklar yaratır.
Sadece beynimiz bile tüm bedenimizdeki oksijenin % 20 sine ihtiyaç duymaktadır.
Nefes alışkanlıklarımız NEFES ÇALIŞMALARI ile düzenlenebilir. Nefes alışkanlıklarımızı değiştirerek daha enerjik ve canlı , neşeli , huzurlu , arınmış ve farkındalıklı bir yaşama geçiş yaparız.
Araştırmacılar,nefes alışımızdaki ritmin, derinliğin ve hızını değiştirmenin zihinsel ve duygusal durumumuza olan etkilerini keşfetmişlerdir. Bilincimizle nefesimizi yönlendirerek, nefes alışlarımızı denizdeki mükemmel bir dalga gibi açık ve akışkan hale getirdiğimizde yaşamımızda aynı şekilde akışa uyum sağlar.
Nefes Tekniği ve Etkileri;
Fiziksel Düzeyde sınırlı nefes alma modelerini açar ve temizler,vucudu toksinlerden arındırır,solunum sistmemini geliştirir, güçlendririr, zindelik katar. Hücre yenilenmesini artırır.
Duygusal ve zihinsel düzeyde bilinçaltı temizliği sağlar. Stresten korur. Öfke , korku, pişmanlık, endişe, suçluluk, hüzün , keder gibi negatif duyguları temizler.Kişinin kendini ifade yeteneğini artırır.Yaratıcılığının artmasını sağlar.

İsterseniz Sizi Arayalım